Strategia

Określenie kierunku oraz wzrostu w handlu detalicznym

Zanim zaczniemy przygotowywać projekt, wspólnie określimy strategię i opis Twojej marki. Czy posiadasz logo? Gdzie chcesz prezentować swoją markę? Jakie są Twoje ambicje? Lub, bardziej ogólnie: do jakiej grupy docelowej chcesz dotrzeć? Od odpowiedzi na te wszystkie pytania, zależeć będzie podstawa projektu, którego można użyć, aby wyróżniać się od reszty rynku.

Do kogo
chcesz dotrzeć?
Co oddziaływuje na
twoją grupę docelową?
Badania rynku
I strategia
Działana nakierowane
na sukces

Marketing – ciężka praca oparta na mocnych podstawach

Dobry marketing wymaga silnych podstaw, dobrego pomysłu, które mogą być wykorzystywane w sposób rozpoznawalny we wszystkich zdjęciach, mediach i wiadomościach. Jest rzeczą oczywistą, że oznacza to silne połączenie właściwego całościowego planu działania, gdyż Twoja firma zasługuje na swoje miejsce w sprzedaży detalicznej.

Projekt – Identyfikacja wizualna w sklepie

Teraz trzeba odpowiednio przedstawić klientowi Twoją markę. Zaprojektujemy wspólnie sekcje Twojego sklepu tak, aby stanowiły wspólną całość, przygotujemy oznaczenia działów, grafikę na ściany, materiały wspierające sprzedaż, a nawet zapachy… wszystko będzie działać razem, aby budować Twoją markę i stworzyć atmosferę, w której każdy klient powie: “To dobra marka, to mój sklep”

Realizacja projektu – czyli ciężka praca

Przygotowujemy szkice i projekty “na papierze”, a raczej w wirtualnym świecie komputera i przekładamy je na rzeczywistość w sklepie. Jest to szczególny etap, ponieważ wiąże się z kierowaniem innymi osobami, ale jednocześnie daje możliwość sprawdzenia pracy w zespole. Floramedia posiada dużą sieć dostawców posiadających szerokie wyposażenie do sklepów, konstruktorów, dekoratorów wnętrz, producentów materiałów na punktu sprzedaży (POS) oraz innych specjalistów. Sprawimy aby Twoja marka była dobrze odbierana.

Ewaluacja – myślenie o dalszym rozwoju

Istotą marki jest takie kształtowanie i rozwój, który wychwyci wszystkie zmiany rynku i potrzeby klienta. W celu zapewnienia marce pewnej stabilności, niezbędne jest wytyczne szeregu indywidualnych cech, które jednocześnie pozostaną wystarczająco elastyczne, tak aby dokonywać niezbędnych zmian pod wpływem zaistniałych okoliczności. Dla Twojej marki przygotujemy takie rozszerzenia jak: sklep internetowy, indywidualne etykiety, materiały wystawowe i rozszerzenia marki np. współpracujące sklepy.Przyszłość należy do tych, którzy są w stanie najlepiej dostosować się do otoczenia, a jeśli zależy to od nas, to Twoja marka będzie jedną z najsilniejszych. Nie tylko przetrwa, ale także będzie się rozwijać.

Badanie rynku – ponad 90 letnie doświadczenie w “zielonej branży” na wyciągnięcie ręki

Jeśli jest ktokolwiek, kto rozumie znaczenie rozwoju i trendów na rynku kwiatów i roślin, to jest to Floramedia. Działamy w sektorze ogrodniczym od 1924 roku i współpracujemy z ogromną liczba klientów i partnerów w zielonej branży, zarówno w kraju, w Holandii, a także daleko poza naszymi granicami.

Dobre wrażenie

Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu i nieustannemu badaniu rynku, możemy zapewnić Państwu jasne przedstawienie obecnej sytuacji w branży ogrodniczej, o ile jest to istotne dla Państwa firmy. Możemy również przygotować zwięzłe zalecenia, które są gotowe do natychmiastowej realizacji.

Wzrost i rozkwit

Wiedza to potęga; jest to kluczowy składnik do sukcesu. Nasi badacze i analitycy upewnią się, że wiesz więcej niż konkurenci, dzięki czemu będziesz zawsze o krok przed nimi. Taka przewaga prowadzi do wzrostu i pomaga rozwijać się co jest naszą misją i celem. W tym celu stosujemy:

• badania rynku
• badania trendów
• badania grup docelowych
• analizę konkurencji
• opinie klientów
• badania jakościowe

Czy chcesz się tym podzielić z innymi?